Nevas İnşaat Peyzaj

PEYZAJ

Estetik duruş sahibi mekanlara sahip olmak günümüzde son derece önemlidir. Görsel kalitesi yüksek peyzaj uygulamaları ve bahçe düzenlemeleri estetik kurallar gözetilerek yapıldığı zaman herkesi etkileyen sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Orantılı ve dengeli bir tasarım peyzaj çalışmaları için büyük önem taşır. Dar bir bahçede genişlemesine büyüyen bir ağaç hem bahçenin görünümünü bozabilir hem de işlevselliğini azaltabilir.

Bahçelerde peyzaj tasarım yapılacağı zaman önemli detay uyumdur. Yapı ile bahçenin uyumunun, bitkilerin birbiriyle renk ve görsel uyumluluklarını tamamlaması gerekir. Uyum, sadece görsel olarak değil simetriden de doğabilir. Bitkilerin birbiriyle olan simetrik oranları uyumluluğu ortaya çıkarır. Binaların giriş kısımlarına ya da yol kenarlarına dikilen simetrik bitkiler her zaman görsel olarak hoş bir izlenim ortaya çıkarır.

Her bahçe ve yapı birbirinden farklı özellikler taşır. Buna peyzajın bir kişiliği ve tarzı olması gerektiği de dahil edildiği zaman ortaya daha iyi uygulamalar çıkar. Bir bölge için uygulanan peyzaj uygulaması sizin için uygun olmayabilir. Bu tür durumlarda alanlar için yeni peyzaj uygulamalarının yapılması gerekir. Bahçe düzenleme işlemi ile kimlikli peyzaj tasarımları yapılmalıdır.

Detaylı peyzaj uygulamalarımız hakkında bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.

TAKİP EDİN
BLOG / DUYURU

Diğer Hizmetler

Acil Soru ve Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin